Petek Temizleme

Doğalgaz Faturası Nasıl Düşürülür?

Gelişen teknolojilerden aldığımız destekle yaptığımız bakım ve temizlik işlemleri hızlı ve zahmetsiz bir şekilde tamamlanır. İçinden şebeke suyunun geçtiği kanallarda zaman içinde oluşan kireçlenme, hava ve balçık türündeki kir, istenen ısının elde edilememesine neden olur. Kullanılan peteklerin yeni olması halinde de düzenli bakım önerilir.

Konusunda uzman ekiplerle sunduğumuz petek temizliği hizmetlerinden yararlanarak bulunduğunuz ortamda ısı konforu sağlayabilirsiniz. Peteklerin içinde biriken istenmeyen maddeler suyun içerideki dolaşımını zorlaştırır. Bu da verimliliğin önündeki en büyük engeldir. Petek temizliğinde kullanılan kimyasal maddeler yardımıyla istenen ısıya kısa süre içerisinde kavuşarak yakıt tasarrufu sağlanabilir.

Petek Temizleme İşlemi Hangi Avantajları Sağlar?

Kombinin daha verimli ve rahat çalışmasını sağlayacak olan temizlik işlemleri, son derece kolay, hızlı ve zahmetsiz olarak tamamlanır. Peteklerde oluşabilecek tıkanmaların önüne geçecek olan düzenli bakım işlemi, olası büyük sorunların engellenmesinde etkilidir. Peteklerde yapılacak düzenli temizlik ve bakım işlemlerinin ardından doğalgaz faturasındaki düşüş hemen fark edilebilir.

Peteklere ek olarak kullanılan kombinin ve soğuk suyun devir daim yaptığı boru hattının da her yıl düzenli olarak temizletilmesi önerilir. Yapılacak bakım çalışmaları hatalı bağlantıların düzeltilmesinde de etkilidir. Uzun süreli konforlu bir kullanımın yanı sıra çevre dostu bir anlayış ve güvenli ısınma için;

* Petek temizlik işlemlerinin aksatılmaması ve Bu hizmetin güvenilen bir firmadan alınması tercih edilmelidir.

Kombi Petek Temizliği Nedir? Nasıl Yapılır?

Evlerde veya iş yerlerinde kullanılan ısıtma sistemlerinde yaşanan arızalar verimliliğin düşmesine, daha fazla yakıt kullanılmasına rağmen istenen verimin alınamamasına neden olur. Daha fazla ödeme yapılmasına rağmen istenen şekilde ısınamayan kullanıcıların sorunsuz bir ısınma için gereken her türlü önlemi alması gerekir.

Binada kullanılan sisteme uygun olarak yapılması tavsiye edilen kombi petek temizleme hizmetlerimiz alanında yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahip olan ekipler tarafından verilir.

 • Tortu
 • Çamurlaşma ve
 • Kireç sorunları sistemlerin arızalanmasına neden olan en büyük etkenler arasında sayılabilir.

Peteklerin tek taraflı olarak ısınması tıkanıklık olduğunun belirtisidir. Düzenli petek temizliği, kombilerin daha rahat ve verimli çalışmalarını sağlar. Peteklerde meydana gelen tıkanmaların önlenmesi, sistem içerisindeki suyun rahat hareket edebilmesi için gereklidir. Isı kontrolü üzerinde etkili olan hizmetler, faturalara yansır ve müşterilerin bilinçlenmesini sağlar. Yılda en az bir kere tekrarlanacak kombi petek temizliği ile kısa vadede garantili sonuçlar elde edilebilir.

Enerji Tasarrufu Sağlayacak Basit Tedbirler

Enerji tasarrufu sağlayacak basit tedbirler arasında; peteklerin önüne uzun perdeler kullanılmaması, ısı yalıtımı yapılmış evlerin tercih edilmesi ve filtrelerin düzenli olarak temizletilmesi sayılabilir. Uzman ellerde gerekli teknik donanıma sahip cihazlarla tamamlanacak petek temizliği işlemi, ısıtma sistemlerinin uzun süreli ve sorunsuz olarak çalışmasını sağlar.

Isınma sistemlerinin kışın tam ortasında sizi zora sokmasını istemiyorsanız mevsim bitiminde veya kış sezonu başlamadan petek temizliği yaptırmanız önerilir. Kanallar içinde dolaşan suyun kireçlenmesi, balçık kıvamına gelmesi veya farklı kimyasallar nedeniyle oluşabilecek sorunlar zaman içerisinde ciddi sıkıntılar yaşanmasına neden olabilir.

Tesisatın temiz su ile yıkanması ortalama olarak 2 saat sürer. Makine yardımıyla tamamlanan işlemle biriken tortulardan tamamen kurtulmak mümkündür. Tesisatın kimyasal madde kullanılarak temizlenmesi halinde sadece tortulardan değil, kireçsu taşı ve benzeri sert maddelerin de sistem içinden dışarı atılmasını sağlanır.

Petek Temizliği Esnasında Nasıl İşlem Yapılır

 • Öncelikle bağlı bir sistem olan peteklerden banyoda bulunan petek ya da radyatör sökülür.
 • Evde bulunan bütün petekler kapalı konuma getirilir. Sadece banyoda ki petek açık bırakılır. Buradan klozete bir boru ile bağlantı kurulur.
 • Petek temizleme makinesi bağlanır ve petekler sökülmeden tek tek vanaları kapatılıp açılma yöntemi ile Ön yıkama yapılır
 • Koruyucu kimyasal ilave edilir( İsteğe Bağlı)
 • Ön yıkma bittikten sonra ilaçlı yıkama yapılır
 • İlaçlı yıkama bittikten sonra durulama işlemi yapılır
 • Durulama işleminden sonra filtre temizliği yapılır
 • Sistem havaları kontrol edilip sistem yakılır.
 • gerekli kontroller yapılarak sistem çalışır vaziyette müşteriye teslim edilir.

Petek Temizliği Neden Yapılmalı?

Tesisat temizliği, her 3 yılda bir düzenli olarak yapılması gerekli olan bir işlemdir. Bu işlem sayesinde büyük sorunların önüne geçebilirsiniz. Ayrıca petek temizliği doğalgaz faturalarınız yüksek gelmesini önleyecektir. Petek temizliği kaç para diye merak edenlere çok uygun bir fiyat politikamız olduğunu belirtebiliriz. Kısa bir süre içinde gerçekleştirdiğimiz bu işlem sayesinde petek temizliğine ödeyeceğiniz miktar doğalgaz faturanız dan düşecek miktar sayesinde size neredeyse bedavaya gelmiş olacaktır. Petek temizliği fiyatları sizi ve cebinizi düşündüğümüz için en uygun seviyelerdedir. Petek temizliği ücreti hakkında detaylı bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. En uygun fiyat politikamız sizi memnun edecektir.

Yerden Isıtma ve Tesisat Temizliği

Yerden ısıtma sistemlerinde en büyük sorunlardan birisi kesinlikle çamurlaşmadır. Suyun belli filtrelerden geçmeden tesisatlarda dolaşması bu sorunu meydana getirir. Tesisat temizliğinde son teknoloji makinelerimiz ile işlem yapıyoruz. Kombiye bağladığımız makineler ya da yerden ısıtma sistemlerine monte ettiğimiz sistemimiz ile filtreli bir biçimde temiz suyu eviniz içersin de dolaştırıyoruz. Belli kimyasallar ile desteklediğimiz su sayesinde herhangi bir çamurlaşmanın ya da en ufak bir tortunun bile tesisatların içinde kalmasına izin vermiyoruz. Odalar ısınmıyor tarzı sorunlarınız da ilk yaptırmanız gereken şey petek temizliğidir. Peteklerin ısınma mantalitesi tamamıyla suya duyarlıdır. Sıcak suyun yerden ısıtma tesisatında verimli gezmesi evinizin ısınması anlamına gelir. Normal olarak kullandığınız bir derecede eski performansı alamıyorsanız yada bazı odalarınız kısmı bir bölümü soğuk bir bölümü ise sıcaksa hemen Ehil Tesisat firmamızı alarak üst seviye hizmet anlayışımızdan yararlanabilirsiniz. Makinemiz sayesinde suyun tüm alttan ısıtma tesisatına sırasıyla güçlü bir baskı ile gezmesi sağlanarak temizlik sona erer. Bundan sonra faturalarınızda belli bir düşü olacaktır. özellikle yıllar boyunca petek temizliği yapılmayan hanelerde büyük sorunlar meydana gelmektedir. Tortu, kireç ve pas yıllar sonra peteklere iyice tutunur ve bazı durumlarda peteklerin değişmesi gereklidir. Bu yüzden her yıl düzenli olarak firmamıza başvurup petek temizliğini en uygun fiyatlar dahilinde yaptırabilirsiniz